Novinky

Dražba uměleckých předmětů dne 6. prosince 2016 se z důvodu nemoci neuskuteční. O náhradním termínu budeme zde informovat. Děkujeme za pochopení.

Kurzy arteterapie se dne 7. prosince 2016 z důvodu nemoci nekonají. Náhradní termín bude stanoven.

 

Nakupováním na internetu můžete rovněž podpořit naši organizaci a nebude Vás to stát ani korunu navíc. Stačí označit naši organizaci, které chcete příspěvek zaslat.

°

givt.cz/evropsky-institut-kulturnich-a-mirovych-studii-spolek

°

www.kosik.cz/

 

Natočili jsme další hudební klip -  www.youtube.com/watch?v=MMP6DKJN8uk.

 


  •  

 

 
Rozhovor s patronem projektu Vladimírem Kratinou

EIKMS: Dobrý den Vladimíre, stal jste se patronem projektů pro sluchově postižené. Co Vás k tomu vedlo?

Vladimír:  Co mě k tomu vedlo? V první řadě jsem byl požádán. Do této doby jsem o těchto věcech téměř nic nevěděl. Dozvěděl  jsem se mnoho nového. Zjistil jsem, že je u nás neslyšících opravdu spousta, jak žijou, a že stát jim zrovna nejde moc na ruku. A tak mi přišlo docela rozumné se skromně     a v rámci svých možností a sil, pomoci, aby tyto věci vešly ve známost veřejnosti. A tím se pomohlo tomu, aby se jim usnadnil život, který nemají jednoduchý. Tak jsem se stal patronem.

 

EIKMS:  Viděl jste hudební klipy, které točíme pro neslyšící. Jak se Vám líbí?

Vladimír:  Ano, viděl jsem tři klipy od pana Šeba, které jsou překládané do znakové řeči.  Písničky se mi líbí. Myslím si, že to je bezvadná věc právě pro lidi neslyšící. Otevře se jim nový obzor a poskytne jim tu možnost jak sledovat věci, které jsou jim jinak zapovězené. Doufám, že přijdou další klipy.

 

EIKMS: V září bude benefiční koncert, kterým se otevře sbírka finančních prostředků na projekt Malujeme všichni a Muzikoterapie pro sluchově postižené. Můžeme se těšit, že Vás na koncertě uvidíme?

Vladimír: Ano, v září se zúčastním jako patron projektu, abych dobrou věc podpořil.

Zvu všechny - "Přijďte a podpořte i Vy lidi se sluchovým postižením".

 

 

MEZINÁRODNÍ DEN NESLYŠÍCÍCH

Každoročně se poslední neděli v měsíci září koná MEZINÁRODNÍ DEN NESLYŠÍCÍCH (již od roku 1958). Celý týden před touto nedělí probíhají na celém světě akce, které upozorňují na tuto problematiku. Sluchově postižení narážejí ve svém životě na mnoho překážek, které si většina z nás ani neumí představit.

Pomozme jim zlepšovat jejich život.

Seznamte se s jejich starostmi, poznejte znakový jazyk, poznejte kulturu neslyšících. I náš spolek bude opět v letošním roce pořádat akce pro širokou veřejnost, aby se mohli blíže seznámit s tímto postižením. 

Začínáme 19. září 2016, a to vernisáží U posledního soudu, Jagelonská 8, Praha 3 

24. září bude pořádán dobročinný koncert SRDCE JE V NÁS v kostele Sboru Bratrské jednoty baptistů, Vinohradská 68, Praha 3 - www.eikms.eu/kulturni-akce/

 


UPOZORNĚNÍ

Náš spolek nevybírá finanční prostředky prostřednictvím pouličních výběrčích. Pokud zjistíte, že někdo takto činí, prosíme, upozorněte nás na tuto skutečnost a zároveň i Policii ČR. Děkujeme.