Patron projektu

 

Vladimír Kratina

herec, producent, zpěvák, písničkář

Pražský rodák Vladimír Kratina, muž libozvučného a mužného hlasu se stal patronem našich projektů.

Vladimír Kratina se narodil v Praze. Dětství prožíval na Křivoklátsku. Gymnázium vystudoval v Ostravě. Již na studiích na pražské DAMU byl obsazován do filmových rolí. Hrál v mnoha filmech, inscenacích i pohádkách. Za roli ve filmu Křehké vztahy režiséra Juraje Herze (1979) obdržel ocenění. V současné době je obsazován i do seriálů.

Po ukončení studií hrál nejen ve filmu, ale i v divadle. Na divadelních prknech hrál například v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, později i v Praze, ve Studiu Ypsilon, hostoval  Národním divadle. Za roli Michaela Jamesa Flahertyho v Syngově Hrdinovi západu byl nominován na Cenu Thálie za rok 2007. Domovskou scénou se mu stal Činoherní klub v Praze.

 

Projekty 

Projekt – MUZIKOTERAPIE PRO NESLYŠÍCÍ

Hudební terapie pro děti, mládež i dospělé se sluchovým postižením. U všech pacientů, ať prodělají jakoukoli těžkou nemoc či operaci, je velmi důležitá rehabilitace, která vede k úplnému uzdravení či ke zlepšení stavu. Muzikoterapie se již využívá u léčby dětí s autismem, bohužel však stále ještě v malé míře.

 

Projekt – MALUJEME VŠICHNI

Malování sluchově postižených dětí se slyšícími dětmi. Arteterapeutický projekt, který napomáhá rozvoji jemné motoriky a řeči.

 

PODPOŘTE NAŠE PROJEKTY
číslo účtu 254513682/0300 
číslo účtu 8168901001/5500

 

Prosím, kontaktujte nás na našem emailu - eikms@centrum.cz.

Děkujeme a těšíme se na spolupráci.